T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Rize İl Sağlık Müdürlüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Rize İl Sağlık Müdürlüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SAĞLIKTA ŞİDDETİN SON HALKASI PROTESTO EDİLDİ

Güncelleme Tarihi: 21/05/2019

İstanbul'da özel bir hastanede hastası tarafından öldürülen Doktor Fikret HACIOSMAN' A yönelik saldırı, hastanemizde sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

İstanbul Bahçelievler'de görev yaptığı özel hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Fikret HACIOSMAN hastanemizde basın açıklaması düzenlendi.

Rize-Artvin Tabip Odası Başkanı Op.Dr. Turgay HASANOĞLU, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir meslektaşların öldürülmesini protesto etmek için tüm sağlık çalışanları olarak burada oldukları belirterek, sabah saatlerinde hain saldırı sonucu Batman’da hayatlarını kaybeden şehitlerimizin rahmet anıyor, ailelerinin ve tüm ülkemizin başı sağ olsun” dedi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa TEPE ise, memleket sevgisi memleketin değerlerine sahip çıkmayı gerektirir.” Dedi.

İnsanlarımızın yaşam süreçlerinde en çok duydukları ve hiç şüphesiz onlara en çok fayda sağlayan meslek grubu doktorlar ve sağlık çalışanları olduğunu söyleyen Tepe, “Bu sebeple bizim için bu kadar önemli ve kıymetli olan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza lütfen sahip çıkalım. Onlar görevleri gereği bize hizmet ederken aynı zamanda bizim misafirimiz konumundadırlar. Bize yakışan Rizelinin misafirperverliğini, hoşgörüsünü, mertliğini ve alicenaplığını onlara göstermektir. Böylece güzel ilimiz doktorlarımız arasında daha bir cazibe merkezi olacak, bu şekilde de hiçbir kaygı, sıkıntı ve baskı görmeden uzun süre, hatta kalıcı olarak ilimizde görev yapmaları sağlanabilecektir.” Açıklamalarında bulundu.

  • 222 (1).jpg
  • 222 (2).jpg
  • 222 (3).jpg
  • 222 (4).jpg