Sağlık Kurulu Rapor İşlemleri
01 Mart 2024

SAĞLIK KURULU

 

Hastanemiz Sağlık Kurulu Ana Hizmet binamızın Zemin katında bulunmakta olup haftanın her günü Sağlık Kurulu hizmeti vermektedir ve Kurul toplantıları Salı ve Cuma günleri saat 13:00’da yapılmaktadır. Başvuru amaçlarına göre kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra kişiler muayene işlemleri için ilgili polikliniklere yönlendirilir. Muayeneleri işlemleri sonrası kişiler evrakları kontrolden geçirilerek karara bağlanmak üzere heyet toplantısına alınır. Heyet muayenesi sonrasında düzenlenen rapor, imza ve onay aşamalarının tamamlanmasından ardından en kısa sürede tamamlanarak ilgili kişilere raporunun çıktığına dair SMS gönderilir ve kişilere veya vasisine elden teslim edilir. Kurumlardan gelen resmi yazı ile istenen raporlar ise yine resmi yazı ile kuruma gönderilir. Vatandaşlarımız kayıp, çalıntı vs. sebeplerle rapor örneklerini almak istedikleri takdirde dilekçe ile başhekimlik makamına müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

 

MÜRACAATLAR İÇİN


Hastanın kimlik ya da kimlik yerine geçen Sürücü belgesi, pasaport, E-devletten alınacak barkotlu belge ya da Nüfus Müdürlüklerince verilen Nüfus Kayıt örneği gerekmektedir. Gemi Adamları Sağlık Kurulu raporları hariç raporlarda Fotoğraf hastanemizde başvuru esnasında çekildiğinden kişilerden yanlarında fotoğraf getirmesi zorunluluğu yoktur. Gemi Adamları Sağlık Kurulu başvurularında kişilerin yanlarında 4 Adet fotoğraf getirmesi zorunludur. Hastanın hastalıkları ile ilgili hastane çıkış notu (epikriz), ameliyat notu, BT, MR gibi görüntüleme raporları, ilaç raporları gibi evraklarının asıllarının ya da onaylı birer suretlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

                                               HASTANEMİZDE VERİLEN RAPOR ÇEŞİTLERİ


-Erişkinler İçin Engelli Sağlık Kurulu Raporu
-Erişkinler İçin Terör, Kaza ve Yaralanmaya Bağlı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu (İlgili kurumlardan sevkle başvurulması halinde düzenlenir)
-193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, engellilik indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlar. (İlgili kurumlardan sevkle başvurulması halinde düzenlenir)
- Çocuklar için Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER)
- Çocuklar İçin Terör, Kaza Ve Yaralanmaya Bağlı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu
-Maluliyet tespiti, çalışma gücü kaybı ve meslekte kazanma gücü kaybı oranı, erken yaşlanma hali, vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücü kaybını ve malullük derecelerini belirlemeye esas maluliyet raporları (İlgili kurumlardan sevkle başvurulması halinde düzenlenir.)
-Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Kapsamında istenilen Raporlar
-TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği kapsamında istenilen raporlar
-Gemi Adamları Sağlık Kurulu Raporları
-Sağlık Kurulu Durum Bildirir Raporları
-Her türlü işe giriş raporları
-Silahlı-Silahsız güvenlik görevlisi olur raporları
-Vasi Tayini Raporları
-Silah taşıma-Bulundurma, Patlayıcı madde ve Av bayii ruhsatı raporları
-Evlat Edinme-Koruyucu Aile Olur Raporları
-Huzur Evi- Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine Giriş Raporları
-Üniversite ve Yurt Kaydı İçin İstenilen Raporlar
-Sürücü İtiraz Raporları