2022 YILI YAZ STAJI BAŞVURULARI
05 Nisan 2022


2022 YILI YAZ STAJI BAŞVURULARI

2021 yılından itibaren Müdürlüğümüz ve bağlı kurum-kuruluşlarda Yaz Dönemi için staj yapmak isteyen öğrencilerin başvuruları Cumhurbaşkanlığımız İnsan Kaynakları Ofisi tarafından ücretsiz olarak kullanıma açılan “Staj Seferberliği” programı "https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" adresinden “Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu” üzerinden gerçekleştirilecektir.

Türkiye, KKTC ve Yurt dışındaki üniversitelerde not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan;

*Örgün eğitim veren lisans programlarının 2. 3. veya 4. sınıf öğrencileri (lisans 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme ve 4. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte henüz mezun olmama şartları aranmaktadır)

*Ön lisans programlarının 1. veya 2. sınıf öğrencileri (ön lisans 1. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme ve 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte henüz mezun olmamış bulunma şartı aranmaktadır) başvurabilmektedir.

Staj başvuruları için, son başvuru tarihi Cumhurbaşkanlığımız İnsan Kaynakları Ofisi tarafından 31 Mart 2022 olarak belirlenmiştir. Öğrencilerimizin mağdur olmaması için söz konusu tarihlerde sisteme kayıt olup bilgilerini doldurması ve başvurularını yapması gerekmektedir.

Başvurular içerisinden belirlediğimiz kontenjan sayısı kadar öğrenciye sistem üzerinden teklif gönderilecektir. Teklif gönderilirken öncelikle Rize dışındaki illerde öğrenim görüp de ailesiyle birlikte Rize’de ikamet eden öğrenciler ile Rize’deki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere öncelik verilecektir.

Öğrencilerimize önemle duyurulur.